_STORE_META_FREE_META
Um diese Seite optimal nutzen zu können, sollte die Verwendung von Cookies in Ihrem Browser aktiviert/erlaubt sein.SHS_COOKIES_CHECK_MESSAGE_TEXT_LINK
Ich stimme zu. X
Über Credo Blattgold Credo Gourmet Gold und Silber Videos

Złoto i srebro jadalne

Czy złoto płatkowe jest zdrowe?

Spożywanie jadalnego złota i srebra płatkowego nie szkodzi zdrowiu. Nasze artykuły produkowane są przez największych niemieckich producentów przy użyciu najnowocześniejszych metod produkcji. Kontrolą i certyfikacją produkcji zajmują się niemieckie instytuty.

Złoto jadalne ma długą tradycję. Jego zaletą jest w pierwszej kolejności wspaniały efekt optyczny, ale przypisuje się mu również właściwości lecznicze. Stosuje się je na przykład w leczeniu reumatyzmu i bólów stawów, a w homeopatii także w leczeniu miażdżycy, chorób serca, bólów głowy i pleców.

Złoto i srebro jadalne jest całkowicie neutralne w smaku, dlatego można stosować je do ozdabiania posiłków i słodyczy, m.in. pralin, deserów i tortów.

Przyjęcie z napojami udekorowanymi kilkoma płatkami złota na pewno pozytywnie zaskoczy Państwa gości!

Czy złoto płatkowe ma smak?

Nie. Jadalne złoto płatkowe jest całkowicie neutralne w smaku. W dodatku jest tak cienkie, że nie da się go wyczuć w trakcie spożywania.

Jak ozdabia się potrawy złotem płatkowym?


Pojedyncze płatki złota można w łatwy sposób chwytać za pomocą specjalnego pędzla – tzw. „chwytacza”. Poruszając chwytaczem, można go naelektryzować, dzięki czemu złoto płatkowe samo się do niego przykleja. Uwaga! Bibułkę należy zdejmować ze złota płatkowego dopiero wtedy, gdy pędzel dotyka płatka. W przeciwnym razie złoto samo może „odlecieć” w kierunku pędzla. Nie powinno się dotykać pędzlem klejących potraw.

Złoto płatkowe przyczepia się do prawie każdej potrawy. Można je jednak przytwierdzić jeszcze bardziej za pomocą masła lub oleju jadalnego.

Złoto płatkowe w rozmiarze 2 można dozować za pomocą pojemnika Deluxe z otworkami. Do nakładania płatków w rozmiarze 5 zalecamy użycie chwytacza. W przypadku innych rozmiarów płatków lub drobinek mogą posłużyć się Państwo odpowiedniej wielkości sitkiem lub pęsetą.

Złoto płatkowe należy zawsze nakładać w pomieszczeniach bez przeciągu.

Jak rozprowadzić płatki złota w napoju?

Drobne, delikatne płatki złota i srebra nie od razu toną w napoju takim jak szampan. Złoto (lub srebro) należy wsypać najpierw do małego szklanego pojemnika (z zakrętką) z niewielką ilością napoju, zakręcić pojemnik i delikatnie nim wstrząsnąć. Dopiero tak przygotowany koncentrat można rozlać do kieliszków.

Wskazówka: Do przygotowania koncentratu można użyć likieru lub wódki – będzie go można dłużej przechowywać.

Co oznaczają kody E174 i E175?

To europejskie oznaczenia nieszkodliwych barwników spożywczych. Złoto oznaczone jest kodem E 175, natomiast srebro E 174.

Dlaczego credo blattgold nie oferuje 24-karatowego jadalnego złota płatkowego?

Delikatne 24-karatowe złoto tworzy grudki i prawie w ogóle nie nadaje się do dekoracji potraw. Pojedyncze płatki sklejają się, dlatego nie nadają się do posypywania. Wystarczy jednak dodać niewielką ilość srebra jadalnego, aby uzyskać jadalne złoto płatkowe.

Złoto płatkowe do pozłacania bądź renowacji oraz jadalne złoto płatkowe oznaczone kodem E 175 to dwa różne rodzaje złota! Jadalne złoto płatkowe zawiera wyłącznie składniki dopuszczone do spożycia. Mogą je Państwo spożywać bez obaw.