Um diese Seite optimal nutzen zu können, sollte die Verwendung von Cookies in Ihrem Browser aktiviert/erlaubt sein.SHS_COOKIES_CHECK_MESSAGE_TEXT_LINK
Ich stimme zu. X
O firmie Złoto i srebro jadalne filmy
Darmowa wysyłka
Deutschland od 100,- €
EU od 200,- €
0Koszyk

Akcesoria i narzędzia pozłotnicze

W trakcie pozłacania potrzebnych jest wiele akcesoriów pozłotniczych, takich jak rękawiczki ochronne, noże pozłotnicze czy poduszki pozłotnicze. Odpowiednio dobrane narzędzia gwarantują osiąganie pożądanych rezultatów.

Do przygotowania lakierowanego podłoża na przyjęcie mikstionu olejnego polecamy Państwu pastę polerską do złocenia na mikstionie olejnym. Nakłada się ją za pomocą pędzla lub waty, pozostawia na minutę lub dwie do wyschnięcia, po czym przepolerowuje za pomocą czystej waty. Następnie nakłada się pędzlem mikstion olejny, a ponieważ nie da się go całkowicie zmyć, warto korzystać z pędzli jednorazowego użytku. W tym celu oferujemy Państwu zestaw dwunastu pędzli szczecinowych do nakładania mikstionu.

Nadmiar mikstionu należy natychmiast usunąć za pomocą specjalnej szmatki. Powinna być to szmatka wyjątkowo wytrzymała, rozciągliwa, chłonna i nadająca się do wielokrotnego użytku. W naszej ofercie znajdą Państwo szmatki do usuwania nadmiaru mikstionu w ilości 10 lub 50 sztuk.

Po 13–15 godzinach schnięcia mikstionu można przystąpić do pozłacania. Aby móc odpowiednio przycinać złoto płatkowe, warto zaopatrzyć się w nóż pozłotniczy z ostrzem ze stali hartowanej. Ostrze należy wcześniej odtłuścić. Jako podkładkę do przycinania złota płatkowego stosuje się poduszkę pozłotniczą z prawdziwej skóry. Skóra pozwala uniknąć powstawania zarysowań na złocie w trakcie przycinania.

Zalecamy noszenie rękawiczek ochronnych w trakcie pozłacania, aby zapobiegać powstawaniu przebarwień na złocie oraz pozostawianiu odcisków palców, a także przyklejaniu się złota płatkowego do dłoni. Nasze rękawiczki ochronne, dostępne w rozmiarze uniwersalnym, wykonane są z wytrzymałej bawełny. Są wyjątkowo wygodne dzięki dopasowanemu krojowi. Nie osłabiają czucia.

Do pozłacania napisów nadaje się Kölner Rapid, natomiast do tworzenia kolorowych napisów nagrobkowych na kamieniu farby Durol. Farby te są odporne na działanie czynników atmosferycznych, wyjątkowo kryjące i gotowe do użycia zaraz po otwarciu puszki o pojemności 100 ml. Dostępne są w kolorze białym, czarnym, jasnoszarym, ciemnoszarym i żółtym. W naszej ofercie znajdą Państwo również specjalny rozcieńczalnik do farb Durol.

Do usuwania zaschniętych resztek farb i lakierów nadaje się kość mątwia.