Über Credo Blattgold Credo Gourmet Gold und Silber Videos Anleitung
Kreda

Kreda

Niektóre podłoża wymagają specjalnego przygotowania przed rozpoczęciem pozłacania. Często trzeba zmienić ich właściwości lub je zagruntować. Środek gruntujący z reguły trzeba zmieszać z odpowiednim spoiwem. Dlatego do gruntowania potrzebne są kreda, kleje i inne wypełniacze, jak również pulmenty. Kreda uzyskiwana jest w wyniku drobnego mielenia skał kredowych. Wymieszana ze spoiwem służy do wyrównywania powierzchni – wypełniania wszelkich dziur, pęknięć i szczelin. Kreda to środek gruntujący o wyjątkowych właściwościach, wykorzystywanych na przykład w marmurkowaniu.

U nas znajdą Państwo różne rodzaje kredy do różnych zastosowań, różniące się barwą i ilością potrzebnego spoiwa. Można je ze sobą mieszać w celu połączenia ich odmiennych właściwości. W naszej ofercie dostępna jest kreda w ilości 1 kg lub 10 kg, a w niektórych przypadkach nawet 25 kg. Jako spoiwo dla kredy najbardziej nadają się kleje, woski i żywice. Oferujemy wszystkie te materiały w różnych postaciach. Klej dostępny jest w formie granulek, kostek i proszku. Przy wyborze odpowiedniego kleju należy kierować się jego trwałością i lepkością. Spoiwem mogą być również woski. Przed użyciem należy je stopić. To samo dotyczy żywic pozyskiwanych z drzew. Spoiwa dostępne są zwykle w ilości 1 kg.

Jako grunt pod złoto płatkowe nadaje się w szczególności pulment. Głównym składnikiem pulmentu jest glinka o nazwie „bolus”, charakteryzująca się wyjątkową tłustością i chłonnością. Technika złocenia na pulmencie stosowana jest od średniowiecza. W naszej ofercie pulment dostępny jest w wersji mokrej i suchej. Mokry pulment ma postać gotowej pasty zamkniętej w kubełku – zwykle o pojemności 1 kg. Suchy pulment należy przed użyciem rozrobić z wodą. Oba rodzaje pulmentu należy zmieszać z klejem przed nałożeniem na podłoże. Pulmenty dostępne są w różnych kolorach.

Kreda bolońska mielona

Kreda bolońska mielona

od 5,69 EUR

w tym 19 % VAT plus koszty wysyłki

Glinka chińska

Glinka chińska

od 5,69 EUR

w tym 19 % VAT plus koszty wysyłki

Kreda szampańska mielona

Kreda szampańska mielona

od 4,39 EUR

w tym 19 % VAT plus koszty wysyłki

Kreda kamienna drobno mielona

Kreda kamienna drobno mielona

od 3,19 EUR

w tym 19 % VAT plus koszty wysyłki