Über Credo Blattgold Credo Gourmet Gold und Silber Videos Anleitung
Szlagmetal

Szlagmetal

Szlagmetal credo decorativ to stop metali nieszlachetnych wyłącznie do użytku wewnątrz pomieszczeń. Produkowany jest tak samo jak prawdziwe złoto płatkowe, jest jednak grubszy i tym samym łatwiejszy w obróbce. Szlagmetal nie dorównuje jednak prawdziwemu złotu płatkowemu pod względem trwałości. Przebarwień szlagmetalu spowodowanych utlenianiem prawie nie da się uniknąć. Rzucają się w oczy po kilku latach. Zalecamy więc pozłacanie niewielkich powierzchni przy użyciu prawdziwego złota płatkowego. W przypadku większych powierzchni (np. ścian) koszty pozłacania znacznie rosną, dlatego warto rozważyć zastosowanie szlagmetalu. Szlagmetal w kolorze srebrnym wykonany jest z czystego aluminium, dlatego jest stosunkowo odporny na przebarwienia spowodowane utlenianiem.

Jako podkład klejący do szlagmetalu stosuje się mleczko klejące lub lepszy Kölner Permacoll. Można też użyć mikstionu olejnego, choć nie zaleca się go do użytku wewnątrz pomieszczeń ze względu na zapach.

Wszystkie rodzaje szlagmetalu oferujemy w postaci książeczek z 25 płatkami przełożonymi bibułką lub w pudełkach – po 100 luźnych, zachodzących na siebie płatków.