Um diese Seite optimal nutzen zu können, sollte die Verwendung von Cookies in Ihrem Browser aktiviert/erlaubt sein.SHS_COOKIES_CHECK_MESSAGE_TEXT_LINK
Ich stimme zu. X
O firmie Złoto i srebro jadalne filmy
Darmowa wysyłka
Deutschland od 100,- €
EU od 200,- €
0Koszyk

Prawdziwe srebro płatkowe i pallad

Oferujemy Państwu wysokiej jakości srebro płatkowe/pallad produkcji niemieckiej do każdego rodzaju srebrzenia. Jakość srebra płatkowego credo blattgold to zasługa najnowocześniejszych technologii i metod produkcji. Malarze kościelni, konserwatorzy, pozłotnicy, kamieniarze oraz artyści plastycy znajdą w naszej ofercie dokładnie to srebro płatkowe, którego szukają.

Srebro transferowe przylega do bibułki, dlatego można je bez problemu brać w palce i odpowiednio przycinać za pomocą nożyczek. Ten rodzaj srebra płatkowego nakłada się na utworzoną za pomocą Kölner Instacoll Base do srebra/szary (lub innego podkładu klejącego, np. mikstionu olejnego) aktywną powłokę, po czym przeciera szmatką. Następnie zdejmuje się bibułkę, tak jak w kalkomanii. Srebro transferowe jest o wiele łatwiejsze w użyciu w porównaniu z luźnym srebrem płatkowym, dlatego stosowane jest częściej w przypadku gładkich powierzchni.

Luźne srebro płatkowe nakłada się na poduszkę pozłotniczą i tam przycina za pomocą noża pozłotniczego. Następnie przenosi się je za pomocą specjalnego pędzla, tzw. chwytacza. Ten rodzaj srebra płatkowego stosuje się najczęściej w przypadku techniki srebrzenia na pulmencie.

Pallad i srebro wyglądają bardzo podobnie, jednak pallad nie utlenia się tak jak srebro, dlatego nadaje się również do użytku zewnętrznego. Palladu nie trzeba pokrywać lakierem nawierzchniowym.

Oba rodzaje srebra płatkowego/palladu oferujemy w postaci książeczek z 25 płatkami przełożonymi bibułką.

Z przyczyn technicznych nie jest możliwe wierne odwzorowanie kolorów srebra płatkowego/palladu na naszej stronie internetowej. Poniższe ilustracje prezentują kolory przybliżone.