Über Credo Blattgold Credo Gourmet Gold und Silber Videos Anleitung

Artykuły formierskie

Artykuły i akcesoria formierskie

W pracy ze złotem płatkowym lub szlagmetalem kluczowym elementem jest przedmiot, który ma zostać pozłocony. Niektóre pozłacane obiekty, np. figurki, rzeźby, ornamenty, arabeski i tym podobne dzieła sztuki (lub ich elementy), tworzone są za pomocą form odlewniczych. Wykonanie optymalnej formy to podstawa sukcesu dalszych prac nad dziełem, dlatego wymaga niezwykłej staranności.

Credo blattgold oferuje różne innowacyjne materiały i narzędzia formierskie, dzięki którym bez trudu stworzą Państwo formy odlewnicze wiernie oddające szczegóły modelu oryginalnego.

Innowacyjne masy formierskie


Do odlewania filigranowych, bogatych w detale modeli reliefów, sztukaterii, rzeźb i na stałe wbudowanych dzieł sztuki polecamy Państwu kauczuk silikonowy. Kauczuk silikonowy o dużej lepkości sprawdza się w sytuacjach, w których z różnych powodów nie można użyć skrzynki formierskiej do tworzenia formy odlewniczej. Niecieknącą, smarowną masę silikonową marki Hobby-Time można w łatwy sposób nakładać za pomocą szpachli. Natomiast kauczuk silikonowy o małej lepkości nadaje się również do tworzenia form wieloczęściowych, w tym form z mniejszymi podcięciami. Formy powstałe przy użyciu kauczuku silikonowego są wyjątkowo elastyczne i wytrzymałe na rozerwanie, dlatego świetnie nadają się do dalszej obróbki.

Alternatywą dla kauczuku silikonowego jest masa formierska błyskawiczna marki Hobby-Time, którą rozrabia się z wodą. Jest nieszkodliwa dla skóry i nie zawiera żadnych trujących składników, dlatego nadaje się również do zabawy z dziećmi, m.in. do odlewania ich części ciała (np. rąk lub stóp). Masa formierska błyskawiczna pozwala wykonać dokładną i funkcjonalną formę, która dobrze oddaje wszystkie najważniejsze szczegóły modelu oryginalnego.

Z kolei przy użyciu zestawu Memories można odlać m.in. cały tors męski lub brzuch ciężarnej kobiety. Zestaw zawiera wszelkie niezbędne do tego celu materiały i narzędzia: masę formierską, praktyczny kubek, masę odlewniczą oraz ilustrowaną instrukcję.

Praktyczne akcesoria formierskie

Model oryginalny jest często wyjątkowo cenny, dlatego należy go odpowiednio zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Specjalny środek oddzielający, którym smaruje się model oryginalny, zapobiega przyklejaniu się do niego masy formierskiej. Jednocześnie umożliwia zdejmowanie formy bez pozostawiania śladów. Środek oddzielający nie uszkadza modelu oryginalnego, dlatego ma zastosowanie także w pracach konserwatorskich. Ewentualne resztki materiału formierskiego można bez trudu usunąć z modelu.

Oddzielacz do form marki Hobby-Time to sprawdzony środek mający zastosowanie w formierstwie. Tworzony jest na bazie wosku i alkoholu. Po nałożeniu i odparowaniu alkoholu na powierzchni modelu pozostaje jedynie cienka warstwa wosku. Oddzielacz nie tylko chroni model oryginalny podczas tworzenia formy odlewniczej, lecz ma również zastosowanie w dalszych pracach z zastosowaniem gotowej formy. Smaruje się nim formę przed wypełnieniem masą odlewniczą, tak aby uniemożliwić sklejenie się formy z odlewem.

Oddzielacz do form na bazie wosku – 50 ml

Oddzielacz do form na bazie wosku – 50 ml

5,49 EUR

0,5 100 mililitrów / 10,98 EUR za 100 mililitrów

w tym 19 % VAT plus koszty wysyłki

Kauczuk silikonowy RTV o małej lepkości, wysokoelastyczny

Kauczuk silikonowy RTV o małej lepkości, wysokoelastyczny

39,95 EUR

w tym 19 % VAT plus koszty wysyłki

Zestaw Memories dla kreatywnych

Zestaw Memories dla kreatywnych

22,49 EUR

w tym 19 % VAT plus koszty wysyłki

Masa formierska błyskawiczna

Masa formierska błyskawiczna

10,49 EUR

w tym 19 % VAT plus koszty wysyłki