Über Credo Blattgold Credo Gourmet Gold und Silber Videos Anleitung
Pędzle

Pędzle

Niemiecka manufaktura pędzli ma ponad 120-letnie doświadczenie w produkcji tych narzędzi. Wyrób pędzli pozłotniczych to wyzwanie, któremu mogą sprostać wyłącznie znakomicie wykształceni i myślący innowacyjnie mistrzowie tego rzemiosła.

Oferujemy Państwu najwyższej jakości pędzle w najlepszych cenach. Od ponad 120 lat cenią je sobie konserwatorzy i pozłotnicy.

Nasze pędzle mają różnorodne zastosowanie. Służą m.in. do nakładania lakieru, środków klejących, takich jak Kölner Instacoll, a także złota płatkowego. W każdym przypadku obowiązuje ta sama zasada – im lepszej jakości pędzel, tym lepszy efekt Państwa pracy. A jakość nie musi wcale oznaczać wysokiej ceny!

Pędzel składa się z trzonka, włosia oraz skuwki spinającej włosie i przytwierdzającej je do trzonka. Pędzle dostępne są w różnych rozmiarach, z włosiem syntetycznym lub naturalnym, pochodzącym od różnych gatunków zwierząt. Wybór optymalnego pędzla zależy przede wszystkim od rodzaju powierzchni, na której prowadzone będą prace, zastosowanej farby oraz środka klejącego.

Specjalny pędzel pozłotniczy zwany „chwytaczem” nadaje się w szczególności do nakładania luźnego złota i srebra płatkowego. Tego rodzaju pędzle wytwarzane są z reguły z włosia wiewiórczego, ale czasem również z włosia syntetycznego. Aby złoto płatkowe przyczepiało się do chwytacza, należy wcześniej naelektryzować jego włosie. W tym celu można potrzeć je np. o policzek, przedramię lub włosy. Do wygładzania i usuwania zbędnych resztek złota płatkowego nadaje się natomiast pędzel formierski.

Do nakładania mikstionu olejnego (środka klejącego do złota płatkowego tworzonego na bazie oleju lnianego) polecamy Państwu nasz zestaw 12 pędzli szczecinowych. Mikstionu olejnego nie da się całkowicie usunąć z pędzla, dlatego do jego nakładania powinno stosować się pędzle jednorazowe.

W naszej ofercie dostępne są również pędzle do akwareli i farb olejnych, różniące się przede wszystkim kształtem. Średnica i szerokość zależą od rozmiaru pędzla.

Każdy pędzel należy koniecznie wyczyścić natychmiast po użyciu, aby zapobiec zasychaniu farby. Pędzel z zaschniętą farbą nie nadaje się do ponownego użycia.