Über Credo Blattgold Credo Gourmet Gold und Silber Videos Anleitung
Masy odlewnicze

Masy odlewnicze

Masy odlewnicze do różnorodnego zastosowania

Masy odlewnicze mają szczególne znaczenie w sztukach plastycznych. Figurki, rzeźby i płaskorzeźby można tworzyć szybciej w procesie odlewania zamiast rzeźbienia w drewnie czy modelowania. Potrzebna jest do tego celu jedynie forma odlewnicza, wykonana z drewna, tworzywa sztucznego lub specjalnych materiałów formierskich, oraz oddzielacz do form zapobiegający sklejaniu się formy z odlewem. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo wysokiej jakości materiały formierskie, środki oddzielające, a także najwyższej klasy masy odlewnicze.

Odlewanie rzeźb i płaskorzeźb

Polecamy Państwu białą masę odlewniczą Keramin, dzięki której bez trudu stworzą Państwo rzeźby i płaskorzeźby. Przed użyciem należy ją rozrobić z wodą. Twardniejąc szybko i równomiernie, masa Keramin tworzy wyjątkowo twardą powierzchnię. Jednocześnie wiernie oddaje szczegóły. Wyschnięta masa nie kreduje, jest równomiernie gładka i można ją od razu malować lub poddawać innej obróbce.

Do tworzenia figurek ogrodowych lub przedmiotów codziennego użytku polecamy Państwu masę odlewniczą Keramin-S. Jest hydrofobowa, dlatego nadaje się do tworzenia przedmiotów do użytku na wolnym powietrzu. Masa Keramin-S również wiernie oddaje najdrobniejsze szczegóły. Przed użyciem należy ją rozrobić z wodą. Figurki powstałe przy użyciu masy Keramin-S nie pękają w trakcie wyciągania ich z formy. Utwardzona powierzchnia odlewu przypomina porcelanę, dlatego można ją malować lub dekorować w inny sposób.

Masy odlewnicze i formierskie niepowodujące podrażnień skóry

Alabit to biały gips do odlewania niewielkich modeli i reliefów, oraz do tworzenia form odlewniczych. Przed użyciem należy go rozrobić z wodą. Ze względu na swoją przystępną cenę jest chętnie stosowany do prac plastycznych w przedszkolach i szkołach. Jest łatwy w użyciu. Pozwala dzieciom rozwijać kreatywność oraz ćwiczyć zdolności motoryczne. Tworząc swoje małe „dzieła sztuki”, dzieci rozwijają również swoją fantazję. Odlewy wykonane z masy odlewniczej Alabit powinny twardnieć przez około 24 godziny, zanim ich powierzchnia zostanie zagruntowana i pomalowana.

Do tworzenia mniejszych odlewów, na przykład rąk lub stóp, polecamy Państwu praktyczny zestaw Memories – dostępny w naszym sklepie. Zawiera on masę formierską, specjalny kubek formierski, masę odlewniczą oraz ilustrowaną instrukcję. Tworzenie odlewów za pomocą zestawu Memories jest dziecinnie proste. Utwardzoną powierzchnię odlewów można malować.

Oferujemy Państwu również masę formierską błyskawiczną w opakowaniach 0,2 lub 0,5 kilograma, która również świetnie nadaje się do odlewania części ciała. Najpopularniejsze odlewy do dziecięce rączki oraz brzuchy kobiet w ciąży, które pozwalają zachować wspomnienie wczesnego dzieciństwa lub oczekiwania na dziecko. Odlewy wykonane przy użyciu masy formierskiej błyskawicznej wyglądają wyjątkowo pięknie i ponadczasowo, gdy pomaluje się je farbami lub pigmentami metalicznymi w kolorze złotym, srebrnym, miedzianym lub innym szlachetnym odcieniu.

Keramin

Keramin

od 4,99 EUR

w tym 19 % VAT plus koszty wysyłki

Keramin-S

Keramin-S

11,99 EUR

w tym 19 % VAT plus koszty wysyłki

Alabit

Alabit

od 3,99 EUR

w tym 19 % VAT plus koszty wysyłki