Über Credo Blattgold Credo Gourmet Gold und Silber Videos Anleitung
 

 

Zestaw startowy do pozłacania złotem płatkowym – Kölner Instacoll Base + Activator

163,39 PLN
w tym 19 % VAT

Nr art.:: 14211

  • Wysyłka możliwa od razu / wystarczająca ilość Wysyłka możliwa od razu / wystarczająca ilość
  • Czas dostawy: 1-2 dni
  • Waga 0,21 kg


Wróć

Opis produktu:

Kölner Instacoll Base żółty – do złota płatkowego (wszystkie odcienie złota)
Kölner Instacoll Base bezbarwny – do złoceń na szkle
Kölner Instacoll Base szary – do srebra płatkowego/palladu płatkowego/białego złota
Kölner Instacoll Base matowy – do złoceń matowych

Kölner Instacoll Base należy nakładać za pomocą pędzla z włosiem syntetycznym dwuwarstwowo, aby uzyskać efekt krycia. Można użyć pistoletu natryskowego, rozcieńczając uprzednio Kölner Instacoll Base z wodą (ok. 8%). Po wyschnięciu powłoki można aktywować ją w każdej chwili za pomocą Kölner Instacoll Activator i przystąpić do pozłacania. Kölner Instacoll Activator należy nakładać na gładkie powierzchnie za pomocą szmatki niepozostawiającej kłaczków, a na powierzchnie profilowane za pomocą pędzla z włosiem syntetycznym. Kölner Instacoll Activator wysycha całkowicie po upływie ok. 15 minut. Od tego momentu przez około 1 godzinę można nakładać złoto płatkowe na aktywny podkład Kölner Instacoll Base. Należy aktywować na raz sporą powierzchnię, powtarzając aktywację co ok. 45 minut i zachowując wystarczająco dużą odległość od już nałożonego złota płatkowego. Kölner Instacoll Activator nie powinien mieć kontaktu z pozłotą, ponieważ powoduje powstawanie plam. Przerywając pozłacanie na dłuższy czas, należy upewnić się, że nie ma ubytków w pozłocie oraz zakończyć pozłacanie na krawędzi lub możliwie prostej linii. Kontynuując pozłacanie, należy nakładać Kölner Instacoll Activator w odległości ok. 2 mm od gotowej pozłoty.

Do pozłacania należy używać złota płatkowego transferowego (np. złota rosenoblowego 23,75 karata). Każdy płatek złota należy docisnąć za pomocą szmatki Kölner, a następnie zdjąć bibułkę transferową, tak jak w kalkomanii. Każdy kolejny płatek należy nałożyć tak, aby nachodził na poprzedni. Następnie należy wygładzić nachodzące na siebie płatki szmatką Kölner, tak aby utworzyły jednolitą pozłotę. Już po nałożeniu kilku płatków należy delikatnie przepolerować pozłotę za pomocą szmatki Kölner, aby znaleźć ubytki, gdy podkład jest jeszcze aktywny. Na każdy ubytek należy nałożyć dodatkowy płatek złota, mocno go docisnąć i delikatnie przepolerować.

Czas schnięcia/Czas wiązania:
Kölner Instacoll Base: 10 godzin do aktywacji
Kölner Instacoll Activator: 15 min/45 min

Wskazówki:

Kölner Instacoll Base może być aktywowany wielokrotnie.

W przypadku pozłacania niewielkich powierzchni lub renowacji pozłoty można zrezygnować z Kölner Instacoll Activator.

Kölner Instacoll Base powinien schnąć przez ok. 1 godzinę. Po upływie tego czasu należy od razu przystąpić do pozłacania.

Złoto transferowe należy ciąć w paski przy pomocy dużych nożyczek. Mniejsze kawałki złota pozwalają uzyskać jednolitą pozłotę nawet w zaokrąglonych miejscach.

Przy pomocy Kölner Instacoll Tool można chwytać kawałki złota płatkowego, wsuwać w zagłębienia i dociskać.

W trakcie polerowania należy od czasu do czasu wytrzepywać szmatkę Kölner, aby nie dopuścić do powstania zarysowań na pozłocie.

W zestawie:
Kölner Instacoll Base żółty 50 ml, Kölner Instacoll Activator 50 ml, 1 x szmatka Kölner, 5 x złoto płatkowe, 1 x pędzel