Über Credo Blattgold Credo Gourmet Gold und Silber Videos Anleitung
 

Kasetka malarska NYMPHE – 6 farb interferencyjnych

85,80 PLN
w tym 19 % VAT

Nr art.:: 29640

  • Wysyłka możliwa od razu / wystarczająca ilość Wysyłka możliwa od razu / wystarczająca ilość
  • Czas dostawy: 1-2 dni
  • Waga 0,25 kg


Wróć

Opis produktu:

Nasze farby interferencyjne powstają w Niemczech dzięki najlepszym metodom produkcji oraz ponad 30-letniemu doświadczeniu. W przypadku tego typu produktów nie można iść na kompromis!

6 farb interferencyjnych w pojemniczkach o średnicy 30 mm.

Farby interferencyjne zachowują się jak akwarele, dlatego używa się ich w ten sam sposób. Można je nakładać na wszystkie chłonne podłoża, takie jak papier, tektura, drewno itp.
 
Są przezroczyste i wyjątkowo elastyczne. Farby interferencyjne nie utleniają się. Można je ze sobą mieszać.

Te najwyższej jakości farby dla artystów malarzy składają się z pigmentów interferencyjnych oraz gumy arabskiej (spoiwa). Nie zawierają domieszek. Przed użyciem należy rozrobić je pędzlem, mieszając z odrobiną wody, a następnie od razu przystąpić do malowania. Farby interferencyjne nadają się do wszystkich chłonnych podłoży, takich jak papier, tektura, drewno i stiuk, o ile malowana powierzchnia nie jest zbyt duża. Nadają się w szczególności do renowacji oraz malarstwa w połączeniu z innymi farbami na bazie wody, takimi jak kryjące akwarele lub farby akrylowe. Farby interferencyjne można mieszać z innymi farbami na bazie wody. Można też pokrywać nimi gotową, wyschniętą powłokę malarską.

Rezultaty stosowania farb interferencyjnych są różne, dlatego zachęcamy Państwa do ich wypróbowania i przekonania się o ich możliwościach. Wyschnięta powłoka jest sucha w dotyku i nie rozpuszcza się po przetarciu wilgotną szmatką, co jest dużą zaletą w przypadku malowania drewnianych listew i ram. Farby interferencyjne należy nakładać jak laserunek. Nakładając kolejne warstwy, można uzyskać różne stopnie połysku.

Konserwatorom polecamy specjalną kombinację 12 farb w różnych złotych i srebrnych odcieniach o nazwie „RESTAURATOR”.

Użycie lakieru nawierzchniowego nie jest konieczne ani zalecane. Powłoka malarska powinna być lakierowana tylko w wyjątkowych przypadkach, na przykład wtedy, gdy narażona jest na dotyk.

Czym są pigmenty interferencyjne?

Farby zawierające pigmenty interferencyjne umożliwiają uzyskanie przezroczystej powłoki malarskiej. Efekt ten można wykorzystać m.in. w przypadku malowania skrzydeł owadów, welonu, przez który prześwituje postać panny młodej lub jedwabnych szat.

Interferencja pochodzi od dwóch łacińskich słów – „inter” (między) oraz „ferre” (nieść).